Baranów Sandomierski
Ocieplamy nowy dom – ja (...)
Priorytetem przy wyborze właściwej metody ocieplenia często jest obniżenie kosztów ogrzewania. Szczelna termoizolacja pozwala na dłużej utrzymać ciepło oraz zabezpieczyć dom przed zimnem. Z tego zadania fenomenalnie wywiązują się izolacje termiczne pianką poliuretanową. Ile dokładnie możemy zyskać, decydując się na ten innowacyjny sposób ocieplania?
W jaki sposób nakładana jest pianka PUR?
Aby lepiej opisać energooszczędne właściwości pianki poliuretanowej, warto kilka słów powiedzieć o samej metodzie montażu. W procesie potrzebny jest specjalistyczny sprzęt, który produkuje oraz dostarcza piankę. Fachowiec wyposażony w specjalny pistolet dokonuje natrysku ocieplanej powierzchni. Pianka PUR szybko zwiększa swoją objętość, zapełniając całą wolną przestrzeń, która wymaga ocieplenia.
Ze względu na wysoką elastyczność zastosowanego materiału, położona warstwa termoizolacyjna jest wyjątkowo szczelna. Eliminując wszystkie wolne przestrzenie wystrzegamy się mostków cieplnych, przez które dom traci najwięcej ciepła. Jeśli chodzi o właściwości termoizolacyjne, pianka PUR okazuje się dużo efektywniejsza od tradycyjnie stosowanych materiałów.
Ta nowoczesna metoda może być wykorzystana zarówno w przypadku ścian, podłóg, stropu, poddasza, czy też poziomego dachu. Wszystko zależy od indywidualnych potrzeb każdego klienta. Dużym zainteresowaniem cieszy się ocieplanie poddasza pianką. Ze względu na szybki i wygodny montaż, a także elastyczność materiału, pianka PUR świetnie zabezpiecza trudne powierzchnie o zróżnicowanych kształtach, ponieważ dociera do każdej szczeliny czy zagłębienia.
Jakie efekty gwarantuje nam energooszczędna pianka PUR
Musimy uwzględnić kilka czynników. Najważniejszym jest typ instalacji grzewczej oraz rodzaj zasilania lub materiału opałowego. Ocieplanie poddasza pianką zabezpiecza dom nie tylko przed zimnem, ale również przed nadmiernym gorącem w upalne dni. To z kolei pozwala zmniejszyć koszty eksploatacyjne urządzeń chłodzących. Warto zatem uwzględnić liczbę takich urządzeń w naszym domu, a także ich klasę energooszczędności.
W praktyce, izolacje termiczne pozwalają zaoszczędzić od 20 do 60% rocznie. To wymierna korzyść, którą na pewno odczujemy w portfelu. Warto wspomnieć, że pianka poliuretanowa z biegiem lat nie traci swoich właściwości, dzięki czemu, nie musimy obawiać się dodatkowych kosztów z tytułu docieplania. To kolejny argument, który przemawia na korzyść nowoczesnej metody ocieplania domu pianką PUR.
Ocieplamy nowy dom – ja (...)
W jaki sposób izolacje (...)